Nova Ponente/Deutschnofen
Hotell
I 40 år har Panoramahotel Obkircher tronet over høyplatået i Nova Ponente/Deutschnofen. 40 år der mye har forandret seg. Men én ting har gjentatt seg siden den dagen vi åpnet: forbløffelsen i ansiktene til de besøkende som ser vår spesielle beliggenhet for første gang. Øynene deres beveger seg ordløst og i ærefrykt over det uforglemmelige panoramaet over Dolomittene, helt til de første ordene av begeistring blir sagt.
Det spesielle med Panoramahotel Obkircher er den unike beliggenheten på en pittoresk høyde over sentrum av landsbyen Deutschnofen i Eggental. «Beliggenheten til Hotel Obkircher er den beste i hele Deutschnofen», sier gjestene våre begeistret.
Ingenting hindrer den uhindret utsikten over de majestetiske fjellene i Dolomittene, Eggental og det milde landskapet i Regglberg. Fra alle rom kan du nyte en fantastisk utsikt over et drømmeaktig fjellpanorama, fra Schlern over Rosengarten og Latemar-massivet over Deutschnofen langt mot sør. Selv om vinteren skinner solen på huset vårt fra morgen til kveld, noe som gir deg mange muntre, vinterlyse øyeblikk. I tillegg til den hjemmekoselige innredningen i rommene og suitene, setter stamgjestene på Panoramahotel Obkircher pris på den familiære hyggen og den individuelle omsorgen.
Vår sjenerøse frokostbuffé byr på produkter fra lokale bønder, lokale oste- og pølsespesialiteter, bacon, søte bakverk, müsli og yoghurt, og vi tilbereder også gjerne varme eggretter for deg. Til frokost serverer vi cappuccino, latte macchiato eller frokostkaffe på forespørsel, og vi tilbyr deg et utvalg av utsøkte tesorter. Om kvelden kan du forsyne deg fra den store salatbuffeen og nyte en 4-retters gourmetmeny med deilige retter fra Sør-Tirol og spesialiteter fra det italienske kjøkken. På søndag inviterer vi deg til en aperitiff. Aften med tyrolske spesialiteter. Italiensk kveld.
Hvor hyggelig det er å slappe av i vår badstue- og velværeverden etter en aktiv dag i naturen eller en koselig ettermiddag! En forfriskende badstueopplevelse venter på deg med finsk badstue, aromatisk dampbad og infrarød badstue. Et spesielt trekk ved badstueområdet vårt er det lysgjennomstrømmede friskluftsrommet med direkte utgang til det fri (snø!). Avslapningsrommet er spesielt populært, med spektakulær panoramautsikt over Dolomittene, som byr på et fantastisk skue ved solnedgang med sin typiske røde farge. De komfortabelt polstrede liggestolene - alle rett foran vinduet - gjør at du kan nyte en herlig avslapningsopplevelse på aller første rad.
På Panoramahotel Obkircher har du noen helt spesielle naboer: Schlern, Rosengarten, Latemar, Weißhorn og Brenta-gruppen. Når du ser ut av vinduet om morgenen, hilser Dolomittene deg velkommen og inviterer deg til en avslappende dag. Om kvelden blir Rosengarten og Latemar røde i påvente av avreise - og et raskt gjensyn.
I nærheten:
Sirkulær tursti Kalterer See
Høytaubanen Kaltern
Sør-Tyrols vinmuseum
Leuchtenburg-ruinen
Seeschlössl i Eppan
Vandring til ishullene i St.
Englar slott i Eppan
Museum Schloss Moos-Schulthaus i Eppan
Boymont slottsruin
Cinè Museum i Bozen
Messner Mountain Museum Firmian
Hocheppan slott
Slottsvandring fra St. Pauls til slottstriangelet
Haselburg i Bozen
GEOPARC Bletterbach i Adlein
Panoramavandring i Deutschnofen
Maretsch slott i Bozen
Vi bruker tjenesten Google Maps API fra Google LLC for å optimalisere søket ditt og for kartfunksjoner. Vi trenger ditt samtykke til dette.
Hvis du godtar dette, vil data bli sendt til Google og informasjonskapsler vil bli satt.
Dobbeltrom fra 148,00 €
Dobbeltrom fra 148.00 EUR
Tremannsrom fra 193.00 EUR
Ekstra seng fra 45.00 EUR
(inkl. frokost)
Kjæledyr 10.00 - 15.00 EUR
Turistskatt 3.20 EUR
de
Panoramahotel Obkircher Kontakt