Arabba
Semesterlägenheter / Lägenheter
Att tillbringa tid i Dolomiterna innebär att man tar sig tid för sig själv, lämnar stressen bakom sig och fördjupar sig i en extraordinär värld.
Den orörda alpina naturen får all stress att försvinna omedelbart.
Våra lägenheter drivs av oss själva, familjen Grones-Dander.
Det finns gratis internet i hela anläggningen. Vissa lägenheter har badrum och/eller duschkar, WC och bidé. Det saknas inte heller SMART TV/SAT 43 tum, tvättmaskin, dammsugare, hårtork och kassaskåp.
En privat parkeringsplats hör till lägenheterna. Lägenheterna har ett skidskåp och en skidstövelvärmare. Skidbackarna i Arabba börjar bara 150 meter från Haus och du kan njuta av Dolomiti Superski-området.
På sommaren bjuder Arabba, som är omgivet av de berömda Dolomitpassen, in till förtrollande turer med bil, motorcykel eller cykel. Vår region är också en spektakulär upplevelse för vandrare.
I vår nya stormarknad DESPAR Marilena (nyöppning i december 2019) i Arabbas centrum, bara 50 meter från Apartments Dolomites, hittar du ett brett utbud av livsmedel, tobak, souvenirer och typiska produkter från Dolomiterna, som bacon, ost, vin, grappa och mycket mer.
Gratis provsmakning av grappa och likörer varje fredag. En rad olika smaker att smaka på och ta med sig, som en smaklig påminnelse om din underbara semester i Arabba.
Familjen Grones-Dander ser fram emot att ta emot dig och göra din vistelse så trevlig som möjligt.
Vi använder tjänsten Google Maps API från Google LLC för att du ska kunna utföra en optimal sökning och för kartfunktioner. Vi behöver ditt samtycke för detta.
Om du accepterar kommer data att skickas till Google och cookies kommer att ställas in.
från 25,00 €
per person 25.00 EUR
(utan frukost)
Våning per vecka från 1050.00 EUR
Kurortsavgift 1.00 EUR
Appartamenti Dolomites kontakt