Engelthal

Hotel-Landgasthof Weisses Lamm

HS

Hotell / Matkahotell / Korterid / Puhkehotell / Konverentsihotell

  • 50 Vuoteet
  • 25 Huone
  • 1 Korterid
  • 3 sviitit

Tervetuloa Landgasthof Weisses Lammin maalaishotelliin Engelthalissa!

Nauti miellyttävästä oleskelusta erityisen lämpimässä ja ystävällisessä ilmapiirissä. Nauti kutsuvasta ilmapiiristä fransmannilaisessa maalaistalossamme, joka on ollut perheemme omistuksessa jo yli 100 vuotta.

Tarjoamme hotellivieraillemme 35 viehättävää ja rakkaudella sisustettua huonetta, joista 33 kahden hengen huonetta ja 2 yhden hengen huonetta eri luokissa. Huoneistamme 9 voidaan käyttää perhehuoneina, joissa on 3 tai 4 vuodepaikkaa.

Kaikissa huoneissa on suihku, wc, kosmetiikkapeili ja hiustenkuivaaja, työpöytä ja istuimet sekä huonesäilö, suoravalintapuhelin, satelliitti-tv ja ilmainen WiFi-palvelu ilmaisen hotspotin kautta.

Yhden hengen vuoteiden vähimmäisleveys on 0,90 m ja vähimmäispituus 2,00 m.

Parivuoteiden vähimmäisleveys on 1,80 m ja vähimmäispituus 2,00 m.

Monissa huoneissamme on parveke, ja niihin pääsee helposti hissillä.

Monissa huoneissamme on parveke, ja niihin pääsee helposti hissillä. Odotamme sinua joka aamu klo 6.30-10.30 runsaalla buffetaamiaisella, jossa on tarjolla oman lihakaupan makkaratuotteita. Myöhään herääville tarjoamme viikonloppuisin pidennetyn aamiaisen klo 11 asti.

Syyskuusta 2016 lähtien olemme voineet tarjota sinulle hiljattain remontoidun ja erittäin hyvin varustetun loma-asunnon, jossa on 1 makuuhuone, olohuone (parivuode mahdollista), keittiö, jossa on astianpesukone, kylpyhuone, jossa on kylpyamme, suihku, erilliset wc:t, suuri parveke näköalalla, taulu-tv ja ilmainen Wi-Fi.

Erinomainen keittiö houkuttelee sinua erilaisilla herkuilla. Laaja ruokalista ulottuu perinteisistä, alueellisista ja kausiluonteisista ruokalajeista moderneihin, kevyisiin herkkuihin ja hienostuneisiin erikoisuuksiin. Tuoreiden raaka-aineiden sekä oman lihakaupan liha- ja makkaratuotteiden yksinomainen käyttö takaa ruokien korkean laadun. Äläkä jätä väliin herkullisia kotitekoisia leivonnaisia!

Slow Food Nürnberg

Virheetöntä, aitoa, rehellistä ja yksinkertaisesti verrattoman makuista.

ovat keittiömestarimme Hans Schwabin fransmannilaiset bratwurstit.

Nyt se on virallista, hänen makkaransa ovat numero yksi.

Tarjoamme mielellämme kaikenlaiset ja -kokoiset juhlat ja juhlatilaisuudet yksilöllisten toiveidenne mukaan. 60-paikkaisen ravintolan, 50-paikkaisen Fichtenstuben ja 35-paikkaisen Leipold-Stübchenin lisäksi käytettävissä on myös tyylikäs juhlasalimme.

Etsitpä sitten viihtyisää ateriaa tai rentouttavaa lomaa, onnistunutta juhlaa tai onnistunutta konferenssia, kutsumme sinut hemmottelemaan itseäsi perinteikkäässä talossamme.

Lähistöllä:

Franconian Hop Museum

Laug an der Pegnitzin teollisuusmuseo

Altdorfin yliopistomuseo

Museo BurgThann

Hermann-Oberth-avaruusmuseo Feuchtissa

Nürnbergin koulumuseo

Dokumentaatiokeskus Natsipuolueen kokoontumispaikka

Valkoinen linna Heroldsberg

Lothar Fischerin museo

Rotreuz-museo Nürnberg

Historiallisten Maybach-ajoneuvojen museo

Museo Tucherin linna

Sijainti/reitti kartta


Käytämme Google Maps API -palvelua Google LLC:ltä hakukokemuksen ja karttatoimintojen optimoimiseksi.  Tarvitsemme tähän suostumuksesi.
Jos hyväksyt, tiedot lähetetään Googlelle ja evästeet asetetaan.

Hinnat

64.00-130.00 EUR

Yhden hengen huone 64.00 - 110.00 EUR

Kahden hengen huone 86.00 - 130.00 EUR

(sis. aamiaisen)


Eläimet 10.00 - 15.00 EUR

de

Hotel-Landgasthof Weisses Lamm Ota yhteyttä

Contact

  • Hauptstraße 24
  • 91238 Engelthal
  • 09158/929990
  • 09158/9299992