Hagnau am Bodensee
Lacul Constance este cel mai frumos în lunile mai calde.
Acesta este motivul pentru care casa noastră de oaspeți este deschisă din aprilie până în octombrie.
Camerele noastre sunt situate la primul și al doilea etaj al casei noastre de oaspeți și toate au un balcon, unele cu vedere la lac. Fiecare cameră are, de asemenea, o baie cu duș și toaletă. Micul dejun, taxa de ședere și TVA sunt incluse în preț. Apartamentele noastre de vacanță sunt situate la etajul al doilea al casei noastre. Acestea sunt dotate cu un dormitor separat, o baie cu duș și toaletă, o bucătărie și o zonă de luat masa cu frigider, cuptor cu microunde și mașină de spălat vase. În plus față de televizor, există o altă posibilitate de dormit în camera de zi. Apartamentele au un balcon acoperit orientat spre sud, cu o vedere frumoasă la lac. Studiourile noastre sunt situate la etajul 3 și nu au balcon. Ca și camerele, acestea au o baie cu duș și toaletă. O cameră de zi mică este atașată dormitorului.
Oferim oaspeților noștri un mic dejun bufet bogat și regional, o peluză pentru plajă și relaxare, o cameră de depozitare pentru biciclete și multe altele. Locuri de parcare gratuite sunt disponibile la casă sau, în funcție de disponibilitate, în parcarea subterană.
Petreceți ore plăcute și relaxante în grădina noastră cu aer sudic și o colecție mare de cactuși.
În cadrul activității noastre de cultivare a fructelor și a vinului, producem diverse băuturi spirtoase fine în propria noastră distilerie. Gama noastră se extinde de la băuturi spirtoase tradiționale din fructe obținute din pere, mere și prune până la creații speciale precum gin și absint. De asemenea, oferim o selecție de vinuri Hagnau. Astfel, toată lumea va găsi ceva care să se potrivească gusturilor sale.
Datorită locației noastre unice pe malul lacului Constance, putem recomanda o varietate de activități. Printre acestea se numără, de exemplu, diverse băi termale, insula Mainau, locuințele de piloni din Überlingen și Sealife din Constance. Numeroase trasee de ciclism și de drumeții vă invită să vă bucurați de o vacanță activă. Regiunea Lacului Constance are, de asemenea, multe de oferit în ceea ce privește deliciile culinare. Există câte ceva pentru fiecare gust.
În apropiere:
Palatul Nou Meersburg
Meersburg cu orașul vechi istoric și palatul
Locuințe de piloni în Unteruhldingen
Casa reptilelor din Unteruhldingen
Salem Affenberg
Mănăstirea și Palatul Salem
Planetariul și observatorul de la Lacul Constanța
Cascada Rinului (CH)
Palatul Arenenberg (CH)
Insula Mainau cu parc de escaladă
Constanța
Sea Life Constance
Friedrichshafen, de ex. cu Muzeul Zeppelin, ...
Ravensburger Spieleland
Palatul Nou Tettnang
Casa Würth Rorschach
Bregenz cu Pfänder (A)
Kamelhof Olmerswil în Neukirch an der Thur (CH)
Sunnehüsli în Güttingen / Thurgau (CH)
Utilizăm serviciul Google Maps API de la Google LLC pentru a optimiza căutarea și pentru funcțiile de hartă. Avem nevoie de consimțământul dumneavoastră pentru acest lucru.
Dacă acceptați, datele vor fi trimise către Google și vor fi setate cookie-uri.
Evaluări și recenzii
Waren schon mehrmals dort , immer wieder empfehlenswert.
Wir waren jetzt das zweite mal bei Familie Siebenhaller und es hat uns alles sehr gut gefallen.Dieses Jahr waren Freunde dabei und sie waren ebenfalls begeistert.Wir kommen wieder!!!
Wir waren sehr zufrieden und werden weiter empfehlen.
das Zimmer Nr. 6 hat einen herrlichen Seeblick. Die Lage ist sehr gut und ruhig.
Wir fühlten uns gut betreut, Absprachen wurden pünktlich eingehalten.
Wir waren schon mehrere Male im Hause Siebenhaller und wurden immer sehr freundlich aufgenommen und gut versorgt.
Wurden sehr freundlich und zuvorkommend empfangen. Der Servies war sehr gut.Danke für die schönen Tage.
62.00-130.00 EUR
Cameră single 62.00 - 72.00 EUR
Cameră dublă 98.00 - 130.00 EUR
(cu mic dejun inclus)
Apartament de vacanță pe zi de la 116.00 EUR
Taxa de turism 3.50 EUR
Taxa de turism inclusă
Gästehaus Siebenhaller Contactați-ne