Weil am Rhein
Hotell Garni
Vi är ett enkelt men mysigt bed and breakfast-hotell. Frukosterbjudandet kan bokas som tillval utöver övernattningen. Baserat på den lilla frukostmenyn kan varje gäst sätta ihop sin egen frukost individuellt. Wi-Fi och bilparkeringsplatser är gratis (i mån av tillgång). Hundar får också bo hos oss mot en avgift och på begäran.
Våra 15 rum är individuellt designade och möblerade, alltid med ett tema relaterat till regionen. Vi delar gärna med oss av Markgräflerlands särdrag till dig. För oss betyder detta ”hemma i regionen”. Alla rum har ett duschrum, vissa med dagsljus. Förutom lämpliga möbler är rummen utrustade med ljudisolerade fönster, rullgardiner för mörkläggning, platt-TV, hårtork, minikylskåp, 2:a kudde, WiFi och vattenkokare för din komfort.
Anläggningen har enkelrum, tvåbäddsrum (sängar tillsammans eller separata) och ett trebäddsrum och ett fyrbäddsrum vardera.
För att kunna erbjuda dig en mer flexibel prissättning har vi graderat priserna för vistelser på flera dagar. Vänligen kontakta oss direkt för mer information och en personlig offert.
Vi ser fram emot ert besök.
I närheten av:
Vitra Design Museum
Dreiländergalerie
Dreiländerbad Laguna
Vitra Campus
Lange Erlen Zoo i Basel
Basels pappersbruk
Basels naturhistoriska museum
Cartoonmuseum Basel
Spielzeug Welten Museum Basel
Regionala museet Römervilla i Grenzach-Wyhlen
Basel Zoo
Röttelns slott i Lörrach-Haagen
Fågelparken Steinen
Balinea termalbad i Bad Bellingen
Slottet Bürgeln i Schliengen
Wasserfallen höghöjdsbana i Reigoldswil
Vi använder tjänsten Google Maps API från Google LLC för att du ska kunna utföra en optimal sökning och för kartfunktioner. Vi behöver ditt samtycke för detta.
Om du accepterar kommer data att skickas till Google och cookies kommer att ställas in.
50.00-95.00 EUR
Enkelrum från 50.00 EUR
Dubbelrum från 75.00 EUR
(utan frukost)
Husdjur 5.00 - 10.00 EUR
Frukost 3.00 - 15.00 EUR
Hotel garni Palmrain kontakt