Baltrum
Pensionat / Pension / Gæstehus / Ferielejlighed
Haus Fischer Z. ligger i det smukke Ostdorf direkte på diget omgivet af klitter.
Natur så langt øjet rækker.
Vores gæstehus ligger i et roligt, charmerende område mellem Vadehavet og strandengene på kanten af de grønne klitter.
Vi tilbyder dobbelt- og enkeltværelser samt lejligheder til op til fire personer.
Alle vores værelser er lyse og venlige. De er udstyret med bad og toilet, satellit-tv, radio, hårtørrer og kaffemaskine. Vores lejligheder har også et køkken. For at du skal føle dig hjemme, stiller vi gerne en barneseng, høj stol, sengetøj til allergikere og en trækvogn til rådighed.
For børn op til 6 år 50% rabat, fra 7 til 10 år 25% rabat, når de bor i deres forældres værelse.
Vores moderne lejligheder til 1 til 4 personer har to smukke soveværelser, en stue med tekøkken og et badeværelse. I det ene soveværelse er der en dobbeltseng, i det andet værelse er der to separate senge, som også kan sættes sammen.
Det er vores mål at gøre dit ophold hos os så behageligt som muligt - uanset om det er alene, som par eller med venner med op til 15 personer.
Vores hus er åbent for dig hele året rundt!
Vi glæder os til at byde dig velkommen!
Vi ser frem til dit besøg!
I nærheden.
Museum Altes Zollhaus
Udsigt over klitten mod øst
Onnos Kinderspöölhus
Vadehavet
Nationalparkens hus
SindBad & Wellness Center
Vi bruger tjenesten Google Maps API fra Google LLC for at gøre det muligt for dig at udføre en optimal søgning og til kortfunktioner. Vi har brug for dit samtykke til dette.
Hvis du accepterer, vil data blive sendt til Google, og der vil blive sat cookies.
SR fra 49,00 €
Enkeltværelse fra 49.00 EUR
Dobbeltværelse fra 98.00 EUR
(morgenmad inkl.)
Kæledyr 4.50 EUR
Pension Haus Fischer Z. kontakt