Zusmarshausen
Hotell / Majutusasutus
Varaa huoneesi meiltä nyt ja nauti täyttävästä lomasta tai ansaitusta tauosta työmatkallasi. Hotellissamme on yhteensä 90 vuodepaikkaa eri luokissa. Tarjoamme sekä pienempiä standardihuoneita että suurempia mukavuushuoneita, joissa on erityiset mukavuudet. Perheille ja ryhmille tarjoamme lukuisia edullisia monivuoteisia huoneita. Kaikissa huoneissa on oma kylpyhuone, ja niissä on satelliitti-tv ja ilmainen Wi-Fi. Varaa haluamasi huone nyt ja nauti rentouttavasta oleskelusta alueella. Yöpyvät vieraamme voivat nauttia päivittäisen buffetaamiaisen.
Hotellin lähellä on ilmainen pysäköintimahdollisuus. Zusmarhausenin sijainti moottoritien A8 Augsburg-Ulm (A8 Augsburg-Ulm-moottoritie) varrella tekee siitä helposti saavutettavan ja tarjoaa samalla kauniin, koskemattoman ympäristön, jossa on mielenkiintoisia kohteita lomailijoille ja rentoutumista etsiville. Ympäröivä alue, jossa on upeita sauvakävelyreittejä, lämpimiä uintijärviä ja hyvin kehittyneitä pyöräilyreittejä, tarjoaa Zusmarshausenissa oleskellessasi monia mahdollisuuksia hauskanpitoon ja urheiluun.
Istuudu yhteen ravintolamme kauniisti katetuista pöydistä ja nauti herkullisesta keittiöstä. Maalaismainen tunnelma ja ystävällinen palvelu luovat viihtyisän ilmapiirin. Ravintola on sisustettu tyypilliseen alueelliseen tyyliin, jossa on paljon perinteisiä elementtejä, ja se on sisustettu tyylikkäästi puuhuonekaluilla ja parkettilattioilla.
Tarjoamme erilaisia lapsiystävällisiä ruokia nuoremmille vieraillemme.
LEGOLAND Günzburg on vain 15 minuutin ajomatkan päässä hotellistamme. Jos varaat huoneen hotellistamme, voit ostaa alennettuja lippuja.
Rothsee (järvi Baijerissa), uintijärvi, jossa on lastenallas.
Kneipp-laitos
Metsäluontopolku
Zusmarshausenin museo (Johannes Gutenbergille omistettu museo).
Brechthaus
Golf- ja tenniskentät
Stegmannin veljesten kutomon museo Ziemetshausenissa.
Ursbergin luostarin kirjasto ja luostarin kirjasto
Legoland Günzburg
Fuggerin ja Welserin seikkailumuseo Augsburgissa
Palokunnan seikkailumaailma Augsburgissa
MAN-museo Augsburg
Höchstädtin palatsi Tonavan varrella
Fuggerei museoineen ja toisen maailmansodan aikainen bunkkeri Augsburgissa1
Lechmuseum Bavaria Langweidissä
1 Fuggerei on maailman vanhin sosiaalinen asuntoprojekti, joka on edelleen käytössä.
Käytämme Google Maps API -palvelua Google LLC:ltä hakukokemuksen ja karttatoimintojen optimoimiseksi. Tarvitsemme tähän suostumuksesi.
Jos hyväksyt, tiedot lähetetään Googlelle ja evästeet asetetaan.
63.00-130.00 EUR
Yhden hengen huone 63.00 - 68.00 EUR
Kahden hengen huone 72.00 - 82.00 EUR
Kolmen hengen huone 96.00 - 112.00 EUR
Perhehuone 120.00 - 130.00 EUR
Lisävuode 5.00 EUR
(sis. aamiaisen)
Eläimet 5.00 EUR
Hotel-Gasthof Krone Ota yhteyttä