Dresden -Pillnitz
Hotel / Slot / palæ
Glæd dig til at opleve de romantiske og rummelige værelser på det 4-stjernede Schloss Hotel Dresden Pillnitz. Som gæst her kan man vågne op fra en god nattesøvn til en fremragende morgenbuffet.
Fra april til oktober kan man sidde ude i ølhaven og nyde fadøl og solide måltider. Der serveres velsmagende saksiske retter i caféen og i vinterhaven. Hvis det bliver koldt vejr, kan du nyder den stemningsfulde restaurant med pejs og spise lækkert middelhavskøkken.
Fra anløbsbroen, blot 150 m derfra, kan man tage en færgetur ned ad Elben til den romantiske region Sächsische Schweiz ("det saksiske Schweiz") eller til byen Meißen med dens domkirke. Du kan også vælge at benytte én af hotellets cykler til at begive sig ud på opdagelse i omegnen ad den nærliggende cykelsti langs Elben.
Vi bruger tjenesten Google Maps API fra Google LLC for at gøre det muligt for dig at udføre en optimal søgning og til kortfunktioner. Vi har brug for dit samtykke til dette.
Hvis du accepterer, vil data blive sendt til Google, og der vil blive sat cookies.
SR fra 123,50 €
Enkeltværelse fra 123.50 EUR
Dobbeltværelse fra 158.00 EUR
(morgenmad inkl.)
de
Schloss Hotel Dresden Pillnitz kontakt