Eitorf -Alzenbach
Hotel
Byens centrum kan nås til fods (afstand 2,0 km).
Kæledyr er velkommen på hotellet og kan også gerne overnatte hos dig på et ikke.ryger-værelse (angiv dette ønske ved bestilling). Hotel tilbyder gratis parkering.
Gæsteværelser har selvfølgelig tv og telefon. På badeværelset findes en hårtørrer. Hotellets værelser har en altan, der inviterer til at sidde på den for at nyde udsigten.
Nyder du din aften i den hyggelige restaurant eller i socialt samvær på bowlingbanen? Beides ist möglich! Kom i form i fitness-rummet og slap derefter af i hotellets swimmingpool. Du kan stresse af i saunaen. Til store og små udflugter stiller hotellet lånecykler til rådighed, som du kan opdage omgivelserne med.
Afslut aftenen på en hyggelig måde på hotellets wein/-bierstube med udendørsservering.
Vi bruger tjenesten Google Maps API fra Google LLC for at gøre det muligt for dig at udføre en optimal søgning og til kortfunktioner. Vi har brug for dit samtykke til dette.
Hvis du accepterer, vil data blive sendt til Google, og der vil blive sat cookies.
SR fra 84,00 €
Enkeltværelse fra 84.00 EUR
Dobbeltværelse fra 116.00 EUR
(morgenmad inkl.)
Kæledyr 5.00 EUR
Hotel Schützenhof an der Siegbrücke kontakt