Dornstetten
Hotel
Vores hotel-restaurant Sonneneck har en afslappende og rolig beliggenhed.
Omgivet af smuk natur og Schwarzwald tilbyder vi et afslappende ophold for vores gæster i det klimatiske kursted Dornstetten. Vores hotel tilbyder komfortable værelser, som alle er udstyret med bad/toilet, hårtørrer, makeup-spejl, minibar og fladskærms-tv. Du er velkommen til at surfe gratis på internettet med din bærbare computer via en gæsteadgang.
Vi ønsker, at du ikke skal mangle noget. Og skulle du alligevel savne noget eller have et særligt ønske, skal du bare kontakte os. Vi og vores venlige servicepersonale vil gøre alt for at sikre, at du bliver helt tilfreds.
I vores lokaler finder du plads til op til 60 personer i en stilfuld atmosfære. I vores nye tilbygning har vi plads til yderligere 35 personer. Vores restaurant Sonneneck er kendt langt ud over regionen for sine specialiteter fra det schwabiske og internationale køkken. Her kan du nyde hjemmelavet mad og kulinariske specialiteter tilberedt af kokken selv. Du kan læne dig tilbage og slappe af i en hyggelig atmosfære. Lad sjælen dingle med et godt glas vin. Nyd udsigten og freden og roen på vores solrige terrasse.
På grund af vores tætte beliggenhed til Schwarzwald og byer som Dornstetten, Freudenstadt osv. er der uendelige muligheder for aktive fritidsaktiviteter.
Vi ser frem til dit besøg.
I nærheden:
Freudenstadt panorama pool
Barfodspark Hallwangen
Markedspladsen i Freudenstadt
Ruhestein Nationalpark Center
Vandring i trætoppe Bad Wildbad
Vi bruger tjenesten Google Maps API fra Google LLC for at gøre det muligt for dig at udføre en optimal søgning og til kortfunktioner. Vi har brug for dit samtykke til dette.
Hvis du accepterer, vil data blive sendt til Google, og der vil blive sat cookies.
80.00-125.00 EUR
Enkeltværelse 80.00 - 85.00 EUR
Dobbeltværelse 115.00 - 125.00 EUR
(morgenmad inkl.)
Kæledyr 25.00 EUR
Besøgsafgift 1.30 EUR
Hotel Sonneneck kontakt