London

Leman House

H

Hotell Garni / B&B

  • 9 Huone

Leman House London – pieni majatalo lähellä Tower of Londonia ja Aldgatea

Leman House sijaitsee osoitteessa 141 Leman Street, Lontoo E1 8EY, Yhdistynyt kuningaskunta. Osoitteesi on siis oikea. Kyseessä on hyvin pieni majoituspaikka Lontoon keskustan itäosassa, Aldgaten, Whitechapelin ja Tower Hillin rajalla. Nykyisten majoitustietojen mukaan huoneita on vain yhdeksän.

Pieni majoituspaikka perinteisen hotellin sijaan

Leman Housea voidaan parhaiten kuvata majoituspaikkana tai pienenä kaupunkitalona eikä perinteisenä täyden palvelun hotellina. Siellä ei ole suurta hotelliaulaa, ravintolaa, kylpylää tai kuntosalia. Sen sijaan painopiste on suhteellisen yksinkertaisissa yksityishuoneissa erittäin keskeisellä sijainnilla.

Nykyisten asiakasarvostelujen perusteella kokonaisarvosana on 7,2/10; sijainti on saanut erityisen korkean arvosanan 8,7/10.

Vain yhdeksän huonetta

Vain yhdeksän vierashuonetta sisältävällä Leman House on huomattavasti pienempi kuin useimmat Lontoon hotellit. Majoitus sopii siksi paremmin matkailijoille, jotka tarvitsevat Lontoossa vain yksityishuoneen tukikohdaksi.

Huoneet, joissa on oma kylpyhuone

Muiden vaihtoehtojen lisäksi tarjolla on kahden hengen huoneita, joissa on oma kylpyhuone. Huoneiden varusteluun kuuluu luokasta riippuen parivuode, kirjoituspöytä/työtila, televisio, hiustenkuivaaja, kylpytuotteet ja suihku. Ilmainen Wi-Fi on myös käytettävissä.

Yhteiskeittiö

Tässä hintaluokassa käytännöllinen ominaisuus on yhteiskeittiö. Ajantasaisissa valokuvissa ja majoitustiedoissa näkyy tai mainitaan muun muassa keittiö, mikroaaltouuni, vedenkeitin ja jääkaappi.

Tämä voi olla erityisen houkutteleva vaihtoehto pidemmälle oleskelulle verrattuna perushotellihuoneeseen, jossa ei ole ruoanlaittomahdollisuuksia.

Ilmainen Wi-Fi

Wi-Fi on ilmainen ja käytettävissä koko majoituspaikassa.

Ei hissiä

Tärkeä huomioida, jos sinulla on raskasta matkatavaraa tai liikuntarajoitteita: rakennuksessa ei ole hissiä.

Varaamisen yhteydessä voi siksi olla suositeltavaa pyytää huone mahdollisimman alhaiselta kerrokselta.

Ei 24h-vastaanottoa

Tämä on toinen seikka, jossa Leman House eroaa perinteisestä hotellista. Vastaanotto on tällä hetkellä avoinna klo 09.00–19.00. Normaalien aukioloaikojen ulkopuolella saapuville vieraille annetaan asianmukaiset ohjeet sisäänkirjautumiseen tai avainlaatikon käyttöön.

Julkaistu sisäänkirjautumisaika alkaa keskipäivällä ja kestää yleensä klo 20.00 asti; jos saavut myöhemmin, sinun tulee ottaa etukäteen yhteyttä majoituspaikkaan. Uloskirjautuminen on klo 12.00.

Ei pysäköintipaikkoja

Hotellin alueella ei ole pysäköintipaikkoja.

Tämän sijainnin vuoksi julkisen liikenteen käyttö on joka tapauksessa paljon käytännöllisempää.

Ei lemmikkejä

Lemmikit eivät ole sallittuja.

Ei uima-allasta, kylpylää tai kuntosalia

Leman Housessa ei ole uima-allasta, poreallasta, kylpylää tai kuntosalia.

Majoituspaikkaa tulisi siksi pitää yksinkertaisena kaupunkimajoituksena, ei hotellina, jossa viettää suuren osan päivästä.

Erinomainen sijainti Tower of Londonin suhteen

Sijainti on selvästi majoituspaikan suurin vahvuus. Nykyisten majoitustietojen mukaan Tower of London sijaitsee noin 500–600 metrin päässä, eli kuuden minuutin kävelymatkan päässä.

Tower Bridge

Myös Tower Bridge on helpon kävelymatkan päässä. Sen etäisyyden ilmoitetaan olevan noin 1 km eli 12 minuutin kävelymatkan päässä.

Tämä tekee Leman Housesta houkuttelevan vaihtoehdon erityisesti niille matkailijoille, jotka haluavat tutustua Lontoon keskustan itäosaan.

Brick Lane

Brick Lane on noin 800 metrin, eli yhdeksän minuutin kävelymatkan päässä.

Tämän ansiosta pääset nopeasti Shoreditchiin ja Spitalfieldsiin, joissa on ravintoloita, markkinoita, baareja ja katutaidetta.

Thames-joki

Thames-joki on noin 900 metrin, eli kymmenen minuutin kävelymatkan, päässä.

Aldgate Eastin metroasema

Lähin metroasema on Aldgate East, noin kuuden minuutin kävelymatkan päässä.

Sieltä kulkevat District- ja Hammersmith & City -linjat, joiden avulla pääset kohteisiin kuten Embankment, Westminster, South Kensington tai Paddington.

Tower Gateway DLR

Tower Gateway DLR sijaitsee noin seitsemän minuutin kävelymatkan päässä.

Tämä on erityisen kätevää matkoille Canary Wharfiin, Docklandsiin ja London Cityn lentokentälle.

Tower Hillin metroasema

Tower Hill on myös helposti saavutettavissa, sillä se sijaitsee noin yhdeksän minuutin kävelymatkan päässä.

Tämä tarkoittaa, että välittömässä läheisyydessä on useita erilaisia joukkoliikennevaihtoehtoja.

London Fenchurch Street

Fenchurch Street -rautatieasema on myös noin yhdeksän minuutin kävelymatkan päässä.

Kenelle Leman House sopii?

Leman House on erityisen houkutteleva budjettitietoisille yksinmatkailijoille ja pariskunnille, jotka etsivät omaa huonetta omalla kylpyhuoneella ja viettävät paljon aikaa majoituksen ulkopuolella. Sijainti on erittäin kätevä Lontoon Towerin, Tower Bridgen, Aldgaten, Brick Lanen, Spitalfieldsin ja Lontoon Cityn kannalta.

Majoituspaikka ei sovi niille vieraille, jotka odottavat 24h-vastaanottoa, hissiä, aamiaisbuffettia, ravintolaa, ilmastointia, kuntosalia tai muita perinteisiä hotellipalveluita. Erityisesti hissin puuttuminen ja rajoitetut vastaanottoajat on syytä ottaa huomioon varausta tehdessä.

Johtopäätös

Leman House, 141 Leman Street, Lontoo E1 8EY, on pieni majoituspaikka, jossa on vain yhdeksän huonetta, ja se muistuttaa enemmän vierastaloa kuin perinteistä hotellia. Se tarjoaa yksityishuoneita, joissa on oma kylpyhuone, ilmainen Wi-Fi ja yhteiskeittiö.

Selkeä etu on sijainti: Aldgate East on noin 6 minuutin kävelymatkan päässä, Tower Gateway 7 minuuttia, Tower of London noin 6 minuuttia ja Tower Bridge noin 12 minuuttia kävelymatkan päässä.

Jos haluat viettää mutkatonta lomaa Lontoossa keskittyen Tower Hilliin, Lontoon Cityyn, Brick Laneen ja Itä-Lontooseen, Leman House onkin mielenkiintoinen pieni majoituspaikka; jos taas etsit mukavuutta korostavaa hotellimajoitusta, jossa on kattava palveluvalikoima, on olemassa sopivampia vaihtoehtoja.

Galleria

Tilat

Palvelu
Langaton lähiverkko
Huone
Mittesuitsetajate tuba

Sijainti/reitti kartta


Käytämme Google Maps API -palvelua Google LLC:ltä hakukokemuksen ja karttatoimintojen optimoimiseksi.  Tarvitsemme tähän suostumuksesi.
Jos hyväksyt, tiedot lähetetään Googlelle ja evästeet asetetaan.

Hinnat

DR alkaen 115,43 €

Kahden hengen huone osoitteesta 99.00 GBP


Leman House Ota yhteyttä

Contact

  • 141 Leman Street
  • E1 8EY London