Manderscheid
Hotell / Hotell for fotturer / Feriehotell
I hjertet av Vulkaneifel, langt borte fra kjas og mas, finner du Heidsmühle: et fantastisk beliggende kompleks ved bredden av Kleine Kyll, like attraktivt for dagsturer som for ferier. De lyse og kjærlig innredede rommene våre gir deg fantastisk fred og ro og en uforglemmelig utsikt over den romantiske dalen Kleine Kyll. Alle rommene er tilgjengelige via heisen, røykfrie og utstyrt med dusj, toalett, TV og direkte telefon. Noen av rommene har balkong.
Enten det er for en koselig kaffepause, en solid lunsj eller en romantisk middag - du vil føle deg som hjemme hos oss. Hjemmebakte kaker og nyfanget ørret fra Mühlbach er blant spesialitetene som tilbys, tilberedt med fokus på å bruke lokale råvarer. Vil du ikke av og til bare koble av og glemme hverdagens stress? Her er vår oppskrift: Etter en god middag og en spasertur rundt Mühlweiher-dammen kan du unne deg en kjølig, nytappet øl og deretter legge deg til du våkner neste morgen til lyden av Mühlbach-bekken.
Heidsmühle i Manderscheid er kjent langt utenfor Vulkaneifelens grenser som et populært utfluktsmål for bussturer. Det anerkjent gode kjøkkenet med eget konditori og effektiv service sørger alltid for at gjestene våre føler seg vel. De variable gjesterommene og den romslige, delvis oppvarmede hageterrassen gjør det enkelt å ta imot større grupper.
Hotellet ligger romantisk til i dalen Kleine Kyll, og er et ideelt hvilested for turgåere, syklister og naturelskere, som har Eifelsteig og Lieserpfad, den «vakreste turstien i Eifel», rett «under nesen». Bettenfeld Vulkan Adventure Park, Windsborn-krateret (den eneste kratersjøen nord for Alpene) og Meerfelder Maar ligger ikke langt unna.
Vi gleder oss til å se deg!
I nærheten:
Niederburg Manderscheid
Øvre slott
Manderscheid Maar Museum
Manderscheid slott via ferrata
Meerfelder Maar
Daun natur- og opplevelsespark
EifelAdventures fornøyelsespark
Malberg slott og hage
Rittersdorf slott
Gerolstein Rock Trail
Eifelpark Gondorf
Keiserborgen Cochem
Hamm slott
Motorsport-eventyrmuseum på Nürburgring
ring°kartbane
Vi bruker tjenesten Google Maps API fra Google LLC for å optimalisere søket ditt og for kartfunksjoner. Vi trenger ditt samtykke til dette.
Hvis du godtar dette, vil data bli sendt til Google og informasjonskapsler vil bli satt.
75.00-158.00 EUR
Enkeltrom 75.00 - 95.00 EUR
Dobbeltrom 138.00 - 158.00 EUR
Ekstra seng 24.00 EUR
(inkl. frokost)
Tillegg for halvpensjon per dag for voksne 20.50 EUR
Kjæledyr 10.00 EUR
Turistskatt 1.50 EUR
Land-gut-Hotel Heidsmühle Kontakt