Saalbach -Hinterglemm
Kesällä 2013 hiljattain kunnostettu hotellimme sijaitsee Hinterglemmin rauhoitetussa kyläkeskuksessa ja Reiterkogelin 8-paikkaisen gondolihissin laaksoaseman vieressä. Talvella täydellinen lähtöpiste Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogangille, jossa on 200 kilometriä latuja. Ja ihanteellinen lähtöpiste valaistulle Reiterkogelin kelkkaradalle ja Funpark Hinterglemmille, jossa on Unterschwarzacherbahnin valaistu rata.
Kesällä Reiterkogelin gondolihissin välittömässä läheisyydessä on kaksi alamäkipyöräilyreittiä ja Berg Kodok -seikkailuretkeilyreitti. Reiterkogel on monipuolinen vaellusvuori, jossa on mielenkiintoinen ja kaunis lääkekasvipolku. Ihanan rentouttavia päiviä hotellissa Reiterkogelilla - patikointia, pyöräilyä ja kesäistä rentoutumista. Ja päätä päivä aurinkoterassilla.
- keskeinen, rauhallinen ja aurinkoinen sijainti (myös talvella aurinkoinen) - tuttu ilmapiiri.
- viihtyisä ravintola talovieraillemme - talvisin erikoisillat talovieraillemme.
- kesällä grilli-illat (sään salliessa), joissa on musiikkia talon vieraillemme.
Kaikissa 40 huoneessamme ja sviitissämme on suihku, erillinen wc, taulu-tv, radio, hiustenkuivaaja, tallelokero, kosmetiikkapeili, puhelin, WLAN ja parveke.
Uusi viihtyisä ravintolamme ”Liemers” on kohtauspaikka nuorille ja vanhoille.
Olipa kyse sitten viihtyisästä kahvista omena- tai rahkastruudelin kanssa tai pienestä välipalasta - kaikki voivat nauttia perheystävällisestä ilmapiiristä. Hotel Am Reiterkogelin keittiön tiimi hemmottelee sinua myös mielellään tuoreilla, rapeilla salaateilla sekä kansallisilla ja kansainvälisillä ruokalajeilla. Terassimme kutsuu kaikki joutilaat ja taukoa kaipaavat aloittamaan päivän hitaasti tai päättämään sen myöhään viinilasillisen tai cocktailin kera.
Anna sielusi roikkua: Rentoutumiseen ja kuntoiluun on käytettävissä tilava saunaosasto, jossa on biosauna (lämpötila jopa 60 °C ja hieman korkeampi ilmankosteus), suomalainen sauna, roomalainen höyrysauna, Kneipp-polku, infrapunakabinetti värivalohoidolla ja meditaatiomusiikilla sekä erilaisilla elämyssuihkuilla (vesiputoussuihku, Kneipp-letku, ympärisuihku). Uusi rentoutumishuoneemme kutsuu sinut rentoutumaan.
- Matkustajahissi (kaikkiin kerroksiin) - Lukittava säilytystila polkupyörille.
- Ilmainen pysäköintialue ja katettu pysäköintialue suoraan hotellin yhteydessä - Terassi talvella ja kesällä.
- Lämmitetty suksi- ja saappashuone, jossa on kaapit - Ilmainen langaton lähiverkko kaikissa huoneissa ja sviiteissä - Ilmaiset pysäköintipaikat
Hotel Am Reiterkogelin hemmotteleva puolihoito: Aamu alkaa runsaalla buffetaamiaisella. Olipa tarjolla sitten monenlaisia muroja, tuoreita leivonnaisia ja sämpylöitä, hilloja, jogurttia, erilaisia kinkkuja ja makkaroita tai juusto-, hedelmä- ja kananmunavariaatioita - jokaiselle aamiaistyypille löytyy jotakin. Hotel Am Reiterkogelin keittiötiimi hemmottelee sinua joka ilta 4 ruokalajin menulla. Odota innolla suurta valikoimaa tuoreita, raikkaita salaatteja salaattibuffetissa sekä kansallisia ja kansainvälisiä ruokia. Nauti huomaavaisesta palvelusta, ruokalajien valikoimasta ja suositelluista viineistä.
Saalbach Hinterglemmin JOKER CARD on valttikorttisi täydelliseen kesälomaan Saalbach Hinterglemmissä, ja sillä pääset ilmaiseksi moniin nähtävyyksiin. JOKER CARD on voimassa 14. toukokuuta - 26. lokakuuta. Saat JOKER CARD -korttisi vastaanotosta saapuessasi, ja se on voimassa koko oleskelusi ajan.
Odotamme innolla, että pääsemme toivottamaan sinut tervetulleeksi!
Ripper-perheesi ja Hotel am Reiterkogelin tiimi.
Lähistöllä:
Canyoning Saalbach Hinterglemm
Saalbachin kartingrata
Käpt'n Hook -seikkailuallas
Spielberghaus-kelkkailurata
Montelinon vesileikkipaikka
Minigolf Hinterglemm
Kiipeilytorni Hinterglemm
Mega Flying Fox Hinterglemm
Kesäkelkkailurata Biberg
Euroopan suurin korkeaköysirata
Kalastuslampi ja jousiammunta Bärenbach
Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn Fieberbrunn
Aurach Wildlife Park
Lamprechtin luola
Lauchsee-uimajärvi
Triassic Park Steinplatte Waidring
Kitzlochin rotko
Glemmtalin puunlatvapolku
Jump & Slide Park
Maisi Flitzer, ympärivuotinen kelkkailuhupailu Alpine Coasterilla
Aistien vuori, Leoganger Bergbahnen (Leoganger Bergbahnen)
Käytämme Google Maps API -palvelua Google LLC:ltä hakukokemuksen ja karttatoimintojen optimoimiseksi. Tarvitsemme tähän suostumuksesi.
Jos hyväksyt, tiedot lähetetään Googlelle ja evästeet asetetaan.
117.00-677.00 EUR
Yhden hengen huone 117.00 - 310.00 EUR
Kahden hengen huone 196.00 - 420.00 EUR
Perhehuone 342.00 - 677.00 EUR
Junior Suite 183.00 - 414.00 EUR
Sviitti 217.00 - 454.00 EUR
(sis. puolihoito)
Eläimet 20.00 - 25.00 EUR
Garage/per day 10.00 EUR
Matkailumaksu 2.95 EUR
Hotel Am Reiterkogel Ota yhteyttä