Koblenz -Oberwerth
Casa de oaspeți
Locația liniștită direct pe pajiștile Rinului oferă cele mai bune condiții pentru o conferință de succes sau pur și simplu pentru câteva zile de relaxare în inima "Văii Rinului Mijlociu, aflată în patrimoniul mondial UNESCO".
Camerele duble complet renovate oferă confort contemporan și o priveliște minunată a Rinului. TV prin cablu, acces la internet și telefon sunt de asemenea disponibile în camerele spațioase și concepute individual.
Două săli de conferințe mari și o sală de mese cu proiector, notebook, video, DVD și acces la internet oferă vorbitorilor tehnologie de conferință de ultimă oră.
Serviciul nostru intern de catering vă va răsfăța cu mâncăruri variate și gustoase.
De asemenea, avem multe de oferit oaspeților exigenți pentru ocazii speciale. Fie bufet sau meniu exclusiv, bucătarul nostru va fi bucuros să vă facă o ofertă personalizată! Bar sportiv a 3-a jumătate: Bucurați-vă de un timp confortabil în barul sportiv sau țineți degetele încrucișate pentru echipa dvs. în timpul transmisiunii în direct pe televizorul nostru cu ecran mare. Chiar și cei care nu sunt interesați de sport vor găsi un colț liniștit pentru o discuție confortabilă în barul sportiv - iar vara o terasă la o aruncătură de băț de Rin.
Centrul sportiv Oberwerth este, de asemenea, la mică distanță de mers pe jos. Pe stadionul Oberwerth, unde odată Edwin Moses și-a doborât recordul mondial la 400 m garduri, TuS Koblenz se străduiește acum să obțină puncte pentru meciurile de acasă.
Două terenuri de iarbă suplimentare și terenul de gazon artificial, care a fost renovat în 2016, oferă cele mai bune facilități de antrenament pentru fotbal. Sala mare de sport modernă oferă mult spațiu pentru sporturile de sală și evenimentele majore.
Așteptăm cu nerăbdare să vă vizităm.
În apropiere:
Cetatea Ehrenbreitstein
Orașul vechi cu Deutsches Eck
Castelul Stolzenfels
Görresplatz cu coloana istorică
Palatul electoral cu parcul palatului
Jesuitenplatz și fântâna Schängelbrunnen
Bazilica Sfântul Castor
Plimbări cu barca pe Rin și Moselle
Centrul de vizitare Loreley
Geyser Andernach este cel mai înalt gheizer cu apă rece din lume
Castelul Eltz, Castelul conților de Eltz
Utilizăm serviciul Google Maps API de la Google LLC pentru a optimiza căutarea și pentru funcțiile de hartă. Avem nevoie de consimțământul dumneavoastră pentru acest lucru.
Dacă acceptați, datele vor fi trimise către Google și vor fi setate cookie-uri.
Evaluări și recenzii
Hallo, es war alles sehr angenehm. Ein Verbesserungsvorschlag wäre beim Frühstück etwas mehr Obst. Grüße
EZ din 72,00 EUR
Cameră single de la 72.00 EUR
Cameră dublă de la 98.00 EUR
(cu mic dejun inclus)
Apartament pe zi de la 123.00 EUR
Sportschule Oberwerth Contactați-ne