Chiusa/Klausen
Hotel Goldener Adler Eisackin laaksossa, Etelä-Tirolissa - hotelli asiantuntijoille.
Saavu - hengitä syvään - sammuta...
Klausenissa sijaitsevassa Hotel Goldener Adlerissa koet kultaisia hetkiä - sanan varsinaisessa merkityksessä - tyylikkäästi sisustetuissa huoneissa ja upeassa wellness-alueessa.
Sisustus ja värimaailma harmonisoivat keskenään majoituksessasi Hotel Goldener Adlerissa **** Klausenissa ja luovat yhtenäistä tyylikästä romantiikkaa kaikkiin huoneisiimme ja sviitteihimme. Massiivipuuhuonekalujen kullattu koristelu ja puusta veistetty kultakotka, joka kohoaa mahtipontisesti sänkyjen yläpuolelle, ovat todellisia katseenvangitsijoita.
Kahden hengen huoneet ovat erittäin tilavia 23 m²:n kokoisina. Jokaisessa tämän luokan huoneessa on mukava oleskelualue, minibaari, satelliitti-tv ja radio, keskuslämmitys ja yksilöllisesti säädettävä ilmastointi, tallelokero arvotavaroille ja suoravalintapuhelin internet-yhteydellä. Tilavassa marmorikylpyhuoneessa on WC, suihku ja hiustenkuivaaja, joissakin myös bidee. Superior-luokan kahden hengen huoneet ovat saatavilla parvekkeella tai ilman parveketta, riippuen sijainnista, josta on näkymä Branzollin linnalle ja Säbenin luostarille tai vanhan kaupungin kujille.
Joka aamu tarjoilemme vieraillemme runsaan buffetaamiaisen Loreto-salissa.
Erinomainen tiimimme täyttää mielellään kaikki toiveesi aina olennaisista hotellipalveluista pieniin yksityiskohtiin, jotka tekevät vierailustasi entistäkin miellyttävämmän.
Tapahtumarikkaan vuoristopäivän jälkeen tai kiireisen päivän päätteeksi sinunkin kannattaa hemmotella itseäsi ja rentoutua ja ladata akut uudelleen Hotel Goldener Adlerin tilavassa wellness- ja kuntosaliosastossamme. Rentoutumishuonetta ympäröivät elämyssuihkut, vesiterapiaa tarjoava Kneipp-allas, turkkilainen höyrysauna arvokkaassa mosaiikissa ja suomalainen sauna. Erityisen rentouttavia hetkiä voit viettää lämmitetyssä porealtaassa.
Koko hotelli on varustettu liikuntarajoitteisille vieraille: Löydät pyörätuolilla varustettuja huoneita, tilavan hissin sekä liikuntaesteisille sopivia huoneita ja sviittejä...
Toivotamme sinut tervetulleeksi vieraaksemme!
Koflerin perhe
Lähistöllä:
Säbenin benediktiiniluostari
Branzollin linna
Villandron kaivos
Latzfonserin risti
Bressanonen katedraali
Hofburg Brixen ja luostari
Neustift Augustinuksen sääntökuninkaallisten luostari
Franzensfeste
Villanderer Alm ja Totenkirchleinin kirkko.
Etelä-Tirolin arkeologinen museo, jossa on 5000 vuotta vanha jäätikkö muumio Ötzi.
Keskiaikainen kaarikäytävä
Waltherplatz-aukio, jossa on Bolzanon katedraali ja Obstplatz-aukio.
Säbenin luostari
Trostburgin linna
Friedburgin linna Kollmann
Reineggin linna
Gernsteinin linna
Käytämme Google Maps API -palvelua Google LLC:ltä hakukokemuksen ja karttatoimintojen optimoimiseksi. Tarvitsemme tähän suostumuksesi.
Jos hyväksyt, tiedot lähetetään Googlelle ja evästeet asetetaan.
EZ alkaen 82,00 €
Yhden hengen huone osoitteesta 82.00 EUR
Kahden hengen huone osoitteesta 152.00 EUR
(sis. aamiaisen)
Eläimet 15.00 EUR
Matkailumaksu 3.40 EUR
de
Hotel Goldener Adler Ota yhteyttä