Nabburg
Inn
Våre koselige gjesterom er ideelle for reisegrupper og familiefeiringer for opptil 90 personer. Vårt prisbelønte gjestgiveri er kjent for sin husmannskost.
Vi har mottatt mange priser for vårt bayerske kjøkken.
Spesialiteter fra Oberpfalz og vilt har en fast plass på menyen.
Vi henter alle produktene våre direkte fra regionen. Utvalgte lokale bønder og jegere forsyner oss med kjøtt og vilt fra de omkringliggende skogene og fisk fra lokale elver. Vi jakter også noe av viltet selv.
I sommermånedene har vi plass til opptil 300 personer i vår ølhage (Sterngarten). En koselig atmosfære under trærne og i vinbuen inviterer deg til å nyte en matbit med bayerske og internasjonale delikatesser. Herfra kan du nyte en fantastisk utsikt over Naab-dalen og Oberpfälzer Wald.
Ekstra seng, barneseng, henting fra togstasjonen, barnerabatt, barnemeny, låsbart sykkelrom, solterrasse, kjæledyr på forespørsel, husbrosjyre, salong, TV-stue, vertshus, ølhage, regional mat, viltspesialiteter fra vår egen produksjon.
Den tusen år gamle byen Nabburg har en mektig bymur med befestede tårn og porter. I den historiske gamlebyen ligger den gotiske Johanneskatedralen, det nyrenoverte Bürgerspital, det gamle rådhuset og flere andre viktige romanske og gotiske bygninger.
Smale smug, et stort torg og små butikker med lokalt kunsthåndverk inviterer deg til å dvele en stund i middelalderbyen.
Vertshuset vårt, som ble bygget rundt 1500, ligger i den historiske gamle bykjernen.
I 1711 fikk det såkalt tavernabevilling, dvs. et vertshus med overnattingsmuligheter, og det har vært i familiens eie siden 1898. 250 meter fra huset vårt ligger Oberpfälzer Waldtourismuszentrum, hvor du kan få informasjon om aktuelle arrangementer, utfluktsmål, severdigheter og forslag til (sykkel-)fotturer.
Vi gleder oss til besøket ditt!
I nærheten:
Oberpfalz friluftsmuseum
Guteneck slott
Kunstnernes hus i Oberpfalz
Wackersdorf museum for lokalhistorie og industri
Fornøyelsesparken Monte Kaolino
Historisk sprengningstårn
Guidede turer i fjellkjellerlabyrinten
Schwandorf bymuseum
Eventyrkule i tre ved Steinbergsjøen
Den katolske kirken Johannes Døperen i Kronstetten
Lengenfeld slott
Slottet Stockenfels
Klausensee - badesjø
Vi bruker tjenesten Google Maps API fra Google LLC for å optimalisere søket ditt og for kartfunksjoner. Vi trenger ditt samtykke til dette.
Hvis du godtar dette, vil data bli sendt til Google og informasjonskapsler vil bli satt.
EZ fra 58,00 €
Enkeltrom 58.00 EUR
Dobbeltrom 88.00 EUR
(inkl. frokost)
Kjæledyr 5.00 EUR
Gasthof Zum Stern Kontakt