Juist

Pension Villa Charlotte

Perehotell / Pansion

  • 30 Vuoteet
  • 14 Huone
  • 1 Loma-asunto
  • 2 sviitit

Tervetuloa Villa Charlotte Juistiin

Vihdoinkin loma. Vihdoinkin aikaa rentoutua. Vihdoinkin taas aikaa perheelle, lapsille, kumppanillesi, rakkaille ystävillesi, itsellesi. Ihanalla Juistin saarellamme voit todella rentoutua ja ladata akkuja. Luonnossa, rannalla, dyyneillä, mutapenkereillä ja tietenkin täällä meillä Villa Charlottessa.

Me, Extra-perhe, odotamme innolla vierailuanne.

Talomme sijaitsee keskellä saarta, niin sanotusti sydämessä. Meille ei ole kaukana. Ja meiltä rannalle on myös vain noin 400 metriä. Ja sama matka on myös kylpyläkeskukseen, jossa on seikkailuallas ja kattosauna - tai satamaan. Kylpyläkonsertin aukio on käytännössä ovellasi. Asut siis keskellä toimintaa, erittäin keskeisellä paikalla. Kätevämpää ei voisi olla.

Juist on haasteellinen. Koska saaripäivä voi joskus olla varsin jännittävä ja uuvuttava - tietysti positiivisella tavalla. Esimerkiksi pyöräilyn jälkeen, jossa on kova vastatuuli, tai vaelluksen jälkeen pitkin pitkää hiekkarantaa, odotat innolla viihtyisää huonettasi, jossa voit nostaa jalat ylös ja ladata akkuja. Kuinka mukavaa, että olet tehnyt varauksen Villa Charlottesta. Meillä on tilavat, valoisat ja ystävälliset huoneet, joissa kaikissa on suihku ja wc, hiustenkuivaaja, radiohälytyskello, televisio ja ilmainen internetyhteys. Toivotamme teille miellyttäviä unia.

Uusi päivä Juistilla alkaa. Toivomme, että sinulla oli miellyttäviä unia! On ihanaa nukkua hyvät yöunet ja istahtaa kauniisti katetun aamiaispöydän ääreen. Tarjolla on tuoretta kahvia ja itäfriisiläistä teetä sekä buffetissa rapeita sämpylöitä, kananmunia, makkaraa ja juustoa, hilloja ja rahkaa, mysliä, hedelmiä ja paljon muuta.

Villa Charlotten keittiö on kuin maisemamme: aina raikas ja selkeä. Joskus on itäfriisiläisiä herkkuja, joskus tyypillistä saksalaista ruokaa, mutta ruoka on aina kevyttä ja monipuolista. Koska teillä, rakkaat vieraat, on mahdollisuus varata yöpymisenne puolihoidolla.

Villa Charlotte sopii erinomaisesti lomalle lasten kanssa. Tarjoamme sinulle taloon vauvahälyttimen, vaipanvaihtoalustoja, pinnasänkyjä, syöttötuoleja ja lapsenvahdin, jos varaat etukäteen, esimerkiksi jos vanhemmat haluavat mennä upeaan saaren elokuvateatteriimme. Ja tietenkin meillä on myös suuri valikoima pelejä ja hiekkaleluja talossa. Rakastamme, että talossa on lapsia - jopa hyvin nuoria. He voivat touhuta rannalla ja patoaltaalla, eikä isolle leikkikentälle ja venelammelle ole pitkä matka. Voit lennättää leijaa, ratsastaa poneilla, opetella pyöräilemään Otto-Leege-Pfadilla tai tutustua saareen kansallispuiston talossa.

Joskus haluat vain olla yksin. Vain itsesi ja kumppanisi kanssa. Ehkä omien lasten tai muutaman ystävän kanssa. Näitä tapauksia varten meillä on loma-asuntomme 'Undine'. Sopii hyvin kahdelle, kolmelle tai neljälle, parhaiten 5-6 hengelle. Täydellinen itsenäisyyden ja yksityisyyden ystäville.

Lähistöllä:

Heimatmuseum Borkum Dykhus.

Borkumin rautatieasema (Borkumer Kleinbahn)

Uusi Borkumin majakka

Kansallispuistolaiva Feuerschiff Borkumriffin kansallispuisto.

Borkumin kiipeilypuisto

Uimahalli Gezeitenland

Hammersee

Vattimeri

Kalfamer, dyynikentät saaren itäkärjessä.

TöwerVitalin merivesiseikkailuallas

Juistin satama

Memmertfeuerin majakka

Billriff

Tilat

loma-asunto/talo
Vuodevaatteet
Pyyhkeet
Pesukone
Silitysrauta/silityslauta
Keittiö
4-levyinen liesi
Uuni
Jääkaappi
Pakastinlokero
Astianpesukone
Mikroaaltouuni
Ruokailuhuone
Keskuslämmitys
Lastensänky
Lastensänky
Korkea tuoli
Suihku
WC
Erillinen WC
Leivänpaahdin
Puhelin
Internet-yhteys
Kaapelitelevisio
Stereojärjestelmä
Radio
DVD-soitin
Savuton asunto
Lemmikkieläimet pyynnöstä
Soveltuu vammaisille
Itsepalveluhuoneisto
Palvelumaksut
Sähkö
Kaasu
Vesi
Roskat
Loppusiivous
Vuodevaatteet
Yleistä
Garaaž
Parkimiskoht
Ravintola (vain talon vieraille)
Baar
Salong
Lift
Lapsehoidmine/lapsehooldus
Lastesõbralik
Soodustus lastele
Taimetoitlaste köök
Hommikusöögi buffet
Poolpansion
Puhkemajad/bungalod
Lugemissaal
Kylpylä
TV oleskelutilassa
Terrass
Õlletuba
Liiketoiminta/vapaa-aika talossa
Laste mänguväljak
Supermarket
Bowlingrada
Lauatennis
Wellness
Jõusaal
Konverentsiruumid
Animatsioon
Kneippi kuur
Minigolf
Poniratsastus
Tennis
Jalgrattarent
Sähköpyörän vuokraus
Lomaohjelma lapsille
Piljard
Huone
Naistesõbralik (nt föön, meigipeegel, hästi valgustatud parkla)
Mittesuitsetajate tuba
Raadio toas
TV
Puuetega inimestele sobivad toad
Lõpppuhastus
3-kohaline tuba
Dušš
WC
Kaabeltelevisioon
Savunilmaisin huoneessa
Veden äärellä: Vapaa-ajan aktiviteetit
Kitesurfing
Purilennuk
Rantalentopallo
Mutapyöräretkeily
Sijainti
Vaikne asukoht
Keskne asukoht
Kylpylän puutarhassa
Palvelu
Langaton lähiverkko

Sijainti/reitti kartta


Käytämme Google Maps API -palvelua Google LLC:ltä hakukokemuksen ja karttatoimintojen optimoimiseksi.  Tarvitsemme tähän suostumuksesi.
Jos hyväksyt, tiedot lähetetään Googlelle ja evästeet asetetaan.

Etäisyydet

Air-line
Bymidte/bycenter
Juist 466m
Norderney 11km
Norddeich 13km
Westerwarf 14km
Neustadt 15km
Utlandshörn 15km
Ostlintel 15km
Osterloog 15km
Mittelmarsch 15km
Westermarsch 16km
Großlanghaus 16km
Martensdorf 17km
Norden 17km
Ekel 17km
Westermarscherloog 17km
Rysdyk 17km
Grashaus 18km
Westercharlottenpolden 18km
Karlshof 19km
Havn
Juist 449m
Norderney 12km
Norddeich 13km
Borkum 21km
Baltrum 25km
Sted af interesse
Juist 960m
Norden-Norddeich 13km
Sperrwerk Leysiel 16km
Sophienhof 18km
Udstillingscenter
Oldenburg 102km
Cuxhaven 114km
Bremen 138km
Jernbanestation
Norden 17km
Borkum 25km
Sport
Golf-Club Norderney e.V. 16km
Hammersee 3,37km
Alueella
Niedersächsisches Wattenmeer
Lentokenttä
Norderney (NRD) 16km
Hav
Nordsee 395m

Hinnat

65.00-179.00 EUR

Yhden hengen huone 65.00 - 75.00 EUR

Kahden hengen huone 120.00 - 140.00 EUR

Perhehuone 140.00 - 179.00 EUR

(ilman aamiaista)


Loma-asunto per päivä 140.00 - 220.00 EUR

Eläimet 5.00 EUR

Aamiainen per henkilö 17.00 EUR

Pension Villa Charlotte Ota yhteyttä

Contact

  • Wilhelmstraße 9
  • 26571 Juist
  • 04935/216
  • 04935/1790
  • inkaextra@web.de