Annweiler am Trifels
Hotell
Hotellimme sijaitsee Annweilerin viehättävässä vanhassa kaupungissa. Rakennus oli vuonna 1903 nahkatehdas, ja olemme kunnostaneet sen rakkaudella. Tannerit asettuivat Annweileriin jo 1500-luvulla ja muodostivat tärkeän killan.
Uudet hotellihuoneemme, joissa kaikissa on suihku, wc ja televisio, kutsuvat sinut viipymään pidempään Annweilerissa ja tutustumaan patikointireiteillä Pfalzinaan ja sen kauniisiin linnoihin ja viinitarhoihin.
Kun sää on kaunis, puutarhaterassimme, jossa on monia välimerellisiä kasveja, kuten palmuja, appelsiinipuita ja sitruspuita, kutsuu sinut kokemaan etelän tunnelmaa ulkona. Jos matkustat pyörällä tai moottoripyörällä, löydät pysäköintipaikan kanssamme. Tarjoamme sinulle ilmaisen WLAN-yhteyden.
Nauti laajasta valikoimasta italialaisia erikoisuuksia ravintolassamme, josta ei tietenkään puutu pakollinen pizza. Sekä pizzamme että tarte flambée valmistetaan silmiesi edessä ja paistetaan sitten puu-uunissa. Kokeile myös kotitekoista pastaa tai alkuruokia. Viinin ystäville vinotekkimme tarjoaa useita hienoja viinejä Pfalzin alueelta sekä valikoituja italialaisia viinejä. Tilamme soveltuvat myös suuremmille juhlille. Toimiva vanha vesipyörä ravintolamme keskellä luo tunnelman viihtyisälle välimerelliselle aterialle.
Koe Annweilerin taika Trifelsin linnan alla. Nauti kevään ensimmäisistä päivistä. Ihastu kukkien ja metsän väreihin. Aika rentoutua ja rentoutua kauniissa Pfalzinissa tähti-iltojen ja kauniiden lomien saattelemana.
Lähistöllä:
Trifelsin linna
Orensfels, josta on erittäin hyvä näkymä Pfalzin metsään.
Rietburg (jossa on vuoristoravintola)
Landeckin linnan rauniot Klingenmünsterissä
Landau in der Pfalz eläintarha
Kandel Adventure Forest. Alueen suurin kiipeilypuisto
Alt-Dahnin linna
Lomapuisto Saksa
Saksan viiniportti
Weissenbourgin vanha kaupunki, Alsace
Puiden katossa kävely Alsacessa. Elsass sellaisena kuin et ole sitä koskaan ennen nähnyt.
Didiland Morsbronn-Les-Bainsissa, Ranska
Spangenbergin linnanraunio Erfensteinlissä.
Käytämme Google Maps API -palvelua Google LLC:ltä hakukokemuksen ja karttatoimintojen optimoimiseksi. Tarvitsemme tähän suostumuksesi.
Jos hyväksyt, tiedot lähetetään Googlelle ja evästeet asetetaan.
99.00-165.00 EUR
Yhden hengen huone 99.00 - 105.00 EUR
Kahden hengen huone osoitteesta 115.00 EUR
Kolmen hengen huone 155.00 - 165.00 EUR
(sis. aamiaisen)
Lisämaksu puolihoito per päivä aikuisille 35.00 EUR
Eläimet 5.00 EUR
Hotel Zum Alten Wasserrad Ota yhteyttä