Müglitztal -Maxen

Gasthof Maxen

Majutusasutus / Korterid / Korterid / Asentajan huone / Vanemuise puhkus / Matkahotell / Puhkehotell

  • 19 Vuoteet
  • 9 Huone
  • 1 Korterid
  • 2 Korterid

Tervetuloa Gasthof Maxeniin Müglitztal-Maxenissa Dresdenin lähellä!

Majatalomme on jo vuosien ajan ollut läheltä ja kaukaa tulevien matkailijoiden suosittu kohde, ja sitä arvostetaan hyvän ja edullisen keittiönsä ansiosta.

Maxenin vuoristokylä, jonka keskustassa majatalomme sijaitsee, sijaitsee 8 km Dresdenistä etelään, ja sitä reunustaa vaikuttava vuoren siluetti. Lännessä kylää suojaavat Finkenfang- ja Wilisch-vuoret, kun taas idässä näkyvät Elben hiekkakivivuorten omituiset kalliomuodostelmat. Vuoristokylän kävijät eivät arvosta ainoastaan ravintolaa. Heillä on myös mahdollisuus nauttia kaukaisista näkymistä kaikkiin suuntiin.

Tarjoamme viihtyisiä huoneita, huoneistoja ja loma-asunnon. Kaikissa huoneissa ja asunnoissa on suihku, WC, puhelin ja TV (satelliitti). Tarvittaessa ne voidaan varustaa lisävuoteilla. Loma-asuntomme on ihanteellinen matkailijoille ja lomailijoille. 4 aikuista tai perheet, joissa on enintään 3 lasta, voivat rentoutua täällä ja käyttää Gasthof Maxenia lähtökohtana retkille viehättävään ympäristöön. Saksi-Sveitsin retkikohteet ja retkeilyalueet, itäinen Ore-vuoristo ja Dresdenin taide- ja kulttuurikaupunki ovat nopeasti saavutettavissa majatalostamme.

Olutpuutarhassamme voit nauttia majatalon ruokaa ja erikoisuuksia viihtyisässä ilmapiirissä. Ruokalistallamme on 10 vakioruokaa sekä kausi- ja kasvisruokia ja erikoisuuksia. Kaikki ruokalajit valmistetaan tuoreeltaan modernissa keittiössämme, ja ne voidaan tarjoilla myös lasten- ja senioriaterioina.

Eikä vain kauniilla säällä, esimerkiksi kesällä, voit lähteä Maxenissa sijaitsevasta majatalostamme retkelle Saksin Sveitsiin, Königssteinin, Stolpenin linnoihin tai Rathenin bastioniin. Maxenin majatalomme sijaitsee myös ihanteellisella paikalla Zinnwaldin ja Altenbergin tunnettujen hiihtokeskusten juurella itäisellä Ore-vuoristolla talvella ja lumisateella.

Pyöräretket ja yöpymiset

Käytä Maxenin majataloa lähtöpisteenä yksilöllisille löytöretkillesi tai lepo- ja rentoutumispaikkana jonkin retken aikana. Tarjoamme viihtyisiä huoneita, viihtyisän olutpuutarhan ja herkullista ruokaa. Nauti mutkista ja viehättävistä maisemista itäisen Malmivuoriston ja Saksi- ja Böömin Sveitsin halki, retkistä Dresdenin taide- ja kulttuurikaupunkiin, Saksi-viinireitille ja Dresdenin Elblandiin.

Lähistöllä:

Maxenin luonnonteatteri

Weesensteinin linna

DDR-museo Pirna

Dresdenin Pillnitzin linna

Panometer Dresden

Dresdenin eläintarha

Oskarshausenin vapaa-ajanpuisto

Frauenkirche Dresden

Dresdenin asuintalo

Vihreä holvi

Semper-oopperatalo

Königsteinin linnoitus

Altenbergin kesäkelkkailurata

Neurathenin linnan rauniot Rathenissa

Höyryjuna-ajelu Lößnitzgrundbahn-radalla.

Moritzburgin linna

Tilat

Loma-asunto/talo
Vuodevaatteet
Pyyhkeet
Keittiö
Jääkaappi
Lastensänky
Puhelin
SAT-TV
Savuton asunto
Palvelumaksut
Sähkö
Kaasu
Vesi
Roskat
Loppusiivous
Vuodevaatteet
Huone
Mittesuitsetajate tuba
Telefon toas
TV
Lõpppuhastus
3-kohaline tuba
4-kohaline tuba
Dušš
WC
SAT TV
Yleistä
Restoran
Parkimiskoht
Lastesõbralik
Busside vastuvõtt
Maantee lähedal
Jalgratturisõbralik
Mootorratturid teretulnud
Avatud aastaringselt
Õlletuba
Liiketoiminta/vapaa-aika kaupungissa
Jalgrattatee
Matkamine
Sijainti
Maal
Palvelu
Langaton lähiverkko

Sijainti/reitti kartta


Käytämme Google Maps API -palvelua Google LLC:ltä hakukokemuksen ja karttatoimintojen optimoimiseksi.  Tarvitsemme tähän suostumuksesi.
Jos hyväksyt, tiedot lähetetään Googlelle ja evästeet asetetaan.

Hinnat

EZ alkaen 42,00 €

Yhden hengen huone osoitteesta 42.00 EUR

Kahden hengen huone osoitteesta 54.00 EUR

(ilman aamiaista)


Tasainen pro Tag osoitteesta 64.00 EUR

Loma-asunto per päivä osoitteesta 64.00 EUR

Eläimet 5.00 EUR

Aamiainen per henkilö 9.00 EUR

Gasthof Maxen Ota yhteyttä

Contact

  • Maxener Straße 69b
  • 01809 Müglitztal
  • 035206/39999