Sölden

die berge lifestyle hotel sölden

H Lemmikit eivät ole sallittuja

  • 120 Vuoteet
  • 60 Huone
  • 4 sviitit

Odotan innolla vuoria

Ötztalin Alppien sydämessä on vuoriston ystävien ja urheilun harrastajien kotitukikohta: lifestyle-hotelli die berge. Hotelli, jonka tyyli ja ajattelutapa on suunniteltu erityisesti intohimoisille aktiivilomailijoille. Olipa kyse sitten henkeäsalpaavan vuoristomaailman tutkimisesta, alueeseen tutustumisesta tai koskemattoman luonnon kokemisesta, olemme vuoristoharrastajien hotelli vuoristoharrastajille - sanoinkuvaamaton vapauden tunne.

Saavu, tunne olosi kotoisaksi ja ole valmis mihin tahansa seikkailuun vuoristossa - huoneissamme ja sviiteissämme toivotamme sinut tervetulleeksi modernilla tirolilaisella elämäntyylillä ja viihtyisällä mukavuudella. Varustettu lentävillä sängyillä, Ötztalin puusepän tekemillä massiivipuuhuonekaluilla ja erityisesti suunnitelluilla teräskalusteilla.

Näin luomme ainutlaatuisen kotipesän, jonne voit palata turvallisesti ja rentoutuneena jokaisen luontoretken jälkeen. Voit ihailla henkeäsalpaavia vuoristonäkymiä, nauttia nykyaikaisesta asumismukavuudesta ja tehdä suunnitelmia seuraavaa seikkailua varten.

Söldenillä ei ole paljon tarjottavaa vain ulkona, vaan myös sisällä - lifestyle-hotelli die bergessä - on paikkoja, joissa voit rentoutua ja nauttia urheilun ja vuoriston ystävien kotitukikohdassa. Sky Spa -kylpylästä taivaalliseen aamiaisbuffetiin.

Kaikkea, mitä sydämesi toivoo:

- Huoneet ja sviitit lehtikuusesta tirolilaisella elämäntyylillä.

- Baari ja oleskelutila

- Taivaallinen aamiaisbuffet ja esittelykeittiö, jossa on laadukkaita, tuoreita ja alueellisia tuotteita

- Lämmitetty suksi- ja saapasvarasto

- Lasten leikkihuone

- Pyörähuone, jossa on pesumahdollisuus

- Valoisa maanalainen pysäköintialue, jossa on sähkölatausasema

- Kohokohta: SKY SPA 550 m² taivaan ja maan välissä: panoraamallinen ulkouima-allas, johon pääsee sisälle,

panoraamasauna, biosauna, aromahöyrysauna, tekstiilisauna,

suuret sisä- ja ulkoaurinkotilat, kuntosali, rentouttavia hierontoja.

Sisältyy kesällä:

- Tenniskentät vastapäätä sijaitsevilla ulkokentillä

- KESÄKORTTI

Ilmainen päivitys vieraillemme: Kesäkortilla voit nauttia lukuisista eduista kesäkuun alusta lokakuun puoliväliin, jotta voit elää rakkauttasi luontoon ja vuoristoon. Ehdoton premium-päivitys kesälomallesi Ötztalissa:

- Kaikki Ötztalin kesäiset vuoristohissit: 1 nousu ja lasku joka päivä.

- Aqua Dome: 2 sisäänpääsyä kesä-, syys- ja lokakuussa (3 tuntia). Heinäkuu ja elokuu -15 % alennus

- 1 uima-allas ja 4 ulkouima-allasta: ilmainen sisäänpääsy.

- Pyörävuokraus: 1 tavallinen pyörä, sähköpyörä lisämaksusta (-10 % alennus Intersport Glanzerissa).

- Minigolf- ja pit-pat-laitteisto Längenfeldissä.

- Ilmainen osallistuminen Ötztalin luonnonpuiston vaellusohjelmaan.

- AREA 47, jossa on vesi-AREA: 1 sisäänpääsy vesi-AREAan.

- Julkinen bussiliikenne, mukaan lukien Timmelsjoch ja jäätikkötie.

Erikoislaatuinen pyöräilijöiden tasavalta: Jos rakastat ja elät pyörääsi ja pyöräilyä vuoristossa, löydät uuden kodin Ötztalista. Sekä vapaa-ajan pyöräilijöillä ja sähköpyöräilijöillä että kilpapyöräilijöillä, maastopyöräilijöillä ja urheilupyöräilijöillä on mahdollisuus tutustua lukuisiin polkuihin ja retkiin Bike Republic Söldenissä. Alueella on 900 kilometriä maastopyöräilyreittejä ja neljä maastopyöräleiriä, joten se sopii erinomaisesti maastopyöräilyn kokeilemiseen tai tekniikan hiomiseen entisestään. Elokuun lopussa Sölden muuttuu urheilumaailman keskukseksi. Yli 3 000 pyöräilijää osallistuu Ötztalin pyörämaratoniin.

Sölden tarjoaa myös 300 kilometriä hyvin merkittyjä vaellusreittejä 1 377 metristä 3 744 metriin, ja vuoristojärviä, alppilaitumia ja vuoristomajoja, jotka ilahduttavat jokaista intohimoista vuorikiipeilijää. Kiipeilyä, koskenlaskua, maastopyöräilyä tai sauvakävelyä - kaikki urheiluaktiviteetit ovat nautinto näissä maisemissa.

Talvi Söldenissä:

Fantastiset alueet, joilla on taattu lumi keskimäärin marraskuusta toukokuuhun, ovat erinomaisia plussapisteitä, jotka puhuvat hiihtoloman puolesta Söldenissä. Söldenin henkeäsalpaavassa jäätikkö- ja alppimaisemassa intohimoiset hiihtäjät löytävät upean hiihtoalueen, jossa on nykyaikaisia hissejä, köysiradat ja monia hiihtolatuja.

31 modernia hissiä

Kuljetuskapasiteetti 65 000 henkilöä tunnissa

144 kilometriä latuja Söldenin hiihtoalueella

Talvihiihtoalueen ja jäätikköhiihtoalueen yhdistäminen jäätikölle johtavan Kultaisen portin kautta.

Odotamme innolla tuloanne, vierailuanne, tutustumistanne ja paluutanne.

Die berge -tiimisi ja Pultin perhe.

Kiinteistötarjoukset

Tilat

Yleistä
Garaaž
Parkimiskoht
Baar
Lift
Vastuvõtt 24 tundi
Leikkihuone
Lastesõbralik
Soodustus lastele
Hommikusöögi buffet
Jalgratturisõbralik
Mootorratturid teretulnud
Ettevõtte allahindlus
Grupihinnad
Suusakeskuses
Kuivatusruum
Suusaruum
Yhteishuone
TV oleskelutilassa
Terrass
Sähkötankkausasema/latausasema
Huone
Rõduga tuba
Naistesõbralik (nt föön, meigipeegel, hästi valgustatud parkla)
Allergiasõbralik tuba
Mittesuitsetajate tuba
Telefon toas
Interneti-ühendus
Raadio toas
TV
Seif toas
3-kohaline tuba
4-kohaline tuba
Dušš
Vann
WC
Kaabeltelevisioon
Savunilmaisin huoneessa
Liiketoiminta/vapaa-aika talossa
Aed / park
Laste mänguväljak
Supermarket
Bowlingrada
Massaaž
Aurusaun
Saun
Solaarium
Bassein
Jõusaal
Konverentsiruumid
Spordikeskus
Tennis
Jalgrattarent
Lomaohjelma lapsille
Sijainti
Vaikne asukoht
Eriti ilus asukoht
Keskne asukoht
Maal
Mägedes
Veden äärellä: Vapaa-ajan aktiviteetit
Kalapüük
Uiminen
Canyoning
Palvelu
Kontoriteenused
Langaton lähiverkko
Eläimet
Lemmikloomad ei ole lubatud

Sijainti/reitti kartta


Käytämme Google Maps API -palvelua Google LLC:ltä hakukokemuksen ja karttatoimintojen optimoimiseksi.  Tarvitsemme tähän suostumuksesi.
Jos hyväksyt, tiedot lähetetään Googlelle ja evästeet asetetaan.

Etäisyydet

Air-line
Bymidte/bycenter
Sölden 342m
Windau 620m
Wald 790m
Rechnau 1,64km
Wohlfahrt 2,23km
Haimbach 2,52km
Hochwald 3,48km
Hochsölden 3,61km
Zwieselstein 3,75km
Geislachen 4,08km
Neder 4,49km
Im Brand 5,31km
Brand 5,31km
Puit 6,2km
Seiten 6,72km
Winkel 7,39km
Pillberg 7,94km
Hochgurgl 8,32km
Sankt Leonhard im Pitztal 17km
Platz 22km
Udstillingscenter
Algund / Lagundo 34km
Innsbruck 45km
Garmisch-Partenkirchen 59km
Bozen / Bolzano 61km
Zillertal Messe Mayrhofen 69km
Fritidspark/oplevelsesbad/spa
Therme Meran / Merano 36km
Aquaterra Adventure Club, Kastelbell-Tschars 39km
Aquaforum Latsch 42km
Freizeitanlage Schlanders 42km
Lentokenttä
Innsbruck (INN) 42km
Bolzano / Bozen Dolomiti (BZO) 62km
Trento / Trient (SPA) 106km
Eläintarha
Alpenzoo Innsbruck 46km
Alueella
Tirol
Jernbanestation
Ötztal 33km

Hinnat

133.00-960.00 EUR

Yhden hengen huone osoitteesta 133.00 EUR

Kahden hengen huone osoitteesta 168.00 EUR

Kolmen hengen huone osoitteesta 210.00 EUR

Perhehuone osoitteesta 248.00 EUR

Sviitti osoitteesta 248.00 EUR

Lisävuode osoitteesta 42.00 EUR

(sis. aamiaisen)


Matkailumaksu 4.00 EUR

die berge lifestyle hotel sölden Ota yhteyttä

Contact

  • Gemeindestraße 2
  • 6450 Sölden
  • 05254 2062
  • 05254 20627
  • karoline.pult@dieberge.at